пʼятниця, 14 грудня 2018 р.


До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС в Підгаєцькій  бібліотеці для дорослих оформлено книжково – ілюстративну виставку та проведено годину пам’яті під назвою “Чорнобиль… Скорбота пам’яті людської”.

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. У 2016 році годинник життя відрахував 30 років Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників.
Ця біда торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події.
Масштаби тієї катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність тисяч ліквідаторів наслідків аварії. Сьогодні біль чорнобильської трагедії не залишає байдужим жодного українця.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття. Свій найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом вони виконали з честю, зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів.

Бібліотекар дорослого  абонементу Лотоцька О.Б.
                               

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.



Щороку, 6 грудня, в Україні відзначається День Збройних Сил України. Це свято було запроваджене у 1993 році постановою Верховної Ради, адже саме 6  грудня 1991 року був прийнятий закон "Про Збройні Сили України", що вважається офіційною датою створення армії незалежної України.

На сьогоднішній день Україна створює мобільну, боєздатну армію, яка боронить свою незалежність на Сході України із залученням різних видів озброєння та техніки, допомагає цивільному населенню на окупованих територіях. В цих складних умовах проявилися найкращі риси Збройних Сил України.

З нагоди цієї дати у бібліотеці для дорослих  відбулася патріотична година "Відродження. Гордість. Сила. Мужність."  Бібліотекар дорослого абонементу розповіла про історію виникнення  і сьогодення української армії.
Присутні мали можливість ознайомитися з викладкою літератури "Ім`я величне - захисник Вітчизни", де були представлені документальні та художні твори.

Шановні захисники Вітчизни, дорогі хлопці  та дівчата, прийміть щирі вітання з нагоди свята. Сердечно дякуємо за тихі ночі, які ви для нас оберігаєте, ціною свого життя. Ми молимо Бога за мир в Україні, прекрасній, квітучій, родючій – Єдиній. 


Слава Україні! Героям Слава!

                                                                                                                                                                                                                                    Бібліотекар дорослого абонементу 
                                                                                       Лотоцька О. Б.



понеділок, 3 грудня 2018 р.

СНІД: подумай про майбутнє – обери 
життя




Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
    Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
 У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий,  говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…  Учені не втрачають надії, деякі навіть упевнені, що медикаменти, спроможні перемогти.
Тому, щоб сформувати знання щодо попередження захворювання на СНІД та надати короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття, в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих 1грудня відбувся урок- застереження «СНІД : подумай про майбутнє – обери життя». А ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу.

 Бібліотекар 
                                                                                Наталя Омелько                        



пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

   
КОЛИ НА ГОРЛО НАШІЙ ПІСНІ

НАХАБНО НАКЛАДАЮТЬ ЛАПИ
І ОБРИВАЮТЬ НАШ ПОЛІТ,
ТОДІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ МАЙДАНИ,
ТОДІ МІЛЬЙОНИ В УНІСОН
СПІВАЮТЬ ГІМНИ І МОЛИТВИ,
І ДІЄ ТУТ ОДИН ЗАКОН –
ЗАКОН ОБ’ЄДНАНОЇ СИЛИ,
ЗАКОН ЗАВЗЯТТЯ Й БОРОТЬБИ.
МИ В БОГА ВОЛІ ПОПРОСИЛИ
І ВПЕРТО ЙДЕМО ДО МЕТИ…
                       (Людмила Пуляєва)


         Саме в ніч з 29 на 30 листопада п'ять років тому  мирний мітинг студентів на Майдані був жорстоко розігнаний, що викликало загальне невдоволення громадськості та нову хвилю ще більш масштабних протестів.
Що це було? Чого не вистачало традиційно обережному, стриманому українцю у якого завше хата скраю? За що він пішов під кулі, своєю мужністю та відвагою здивував світ і гордо заявив усім скептикам, котрі презирливо називали нас «країною, яка не відбулася»: « Я єсть народ, якого правди сила ніким завойована ще не була!»


         Кожен тоді безпомилково відчув, що то був грізний час і ти дуже потрібен. Здавалось, що кожен мотивований по – своєму. Але там, на Майдані, знайомились легко: там не було важливо, мільйонер ти чи безробітний, говориш українською чи російською мовою, християнин чи мусульманин – всі були українцями, всі завойовували велику українську перемогу – одну для всіх і для кожного особисто.
           29 листопада 2018 року у Підгаєцькій бібліотеці для дорослих відбулася зустріч, приурочена цій пам’ятній даті  з користувачами бібліотеки. З нагоди цієї події була організована розгорнута прес виставка та перегляд  хронік  Майдану на тему: «За Україну долю, стояв майдан».
Майдан. Свобода. Патріотизм. Гідність. Ці поняття чітко закарбувались в ментальності українців. Залишилось лише одне: розбудувати економічно успішну державу. Завдання не  з легких, але українцям має вистачити снаги.
                                                               


Бібліотекар   дорослого абонементу Лотоцька О.Б.




понеділок, 26 листопада 2018 р.

Голодомор – віхи історії
                                                                                                                                  Голодомор
Ти кажеш не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимили до тла?

 Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада та  радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб наші нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

 В Підгаєцькій районній   бібліотеці  для дорослих  відзначили  чергову річницю Голодомору і вшанували  пам’ять його жертв .
        До цієї дати в читальному залі бібліотеки організували і провели медіа - вернісаж  «Голод – 33» на, якому були представлені документи,ілюстровані матеріали та спогади тієї страшної трагедії, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
Нагловач Т.І.
                                                                                                     Бібліотекар читального залу

середа, 21 листопада 2018 р.

                                         «Україна гідна свободи»

        День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка.
         Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності
        - Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на майдан і заявила про свою свободу, є велике серце і високий дух.
        21 листопада в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбувся урок мужності та  була влаштована книжкова виставка «Україна гідна свободи» приурочена Дню  Гідності та Свободи в Україні.


Бібліотекар юнацького абонементу
Наталя Омелько

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Фестиваль "Вставай сонце"

18 листопада 2018 року на Підгаєччині пройшов фестиваль «Вставай сонце» , мета якого є знаходити та відкривати таланти в районах області. Ідеєю проведення такого формату фестивалю крім популяризації української пісні, розвитку культурно-мистецького життя на місцях, це щей можливість дітям, насамперед з сільської місцевості, продемонструвати свої здібності. Проект відбувся за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та керівництва району. Підгаєцька районна бібліотека для дорослих, бібліотека для дітей та сільські бібліотеки-філії не залишилися осторонь проведення цього фестивалю обласного масштабу. Працівниками влаштовано виставку вишиванок «Вишиванка душу гріє», де представлено вишиваний колорит усієї Підгаєччини.




четвер, 1 листопада 2018 р.



І СТАВ ТОЙ ДЕНЬ ОСІННІЙ - ВЕСНОЮ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

    Коли перший сірий ранок листопаду
  Понад межі простягнув своє крило,
       Львів побачив українську, рідну владу,
Рідним прапором обвив своє чоло.

Початок листопада залишився в українському житті однією з найбільших подій в історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року, після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західноукраїнською Народною Республікою.

Важкий і тернистий шлях пройшла Україна, гірка доля впала на плечі українського народу. Нашу землю терзали татари і монголи, шведи і німці, австро-угорські та польські війська, червона російська чума. Але наш народ  все робив для того, щоб звучала солов’їна українська мова, задушевна пісня, була воля і незалежність.

До 100- річчя створення ЗУНРу в Підгаєцькій районній  бібліотеці  для дорослих бібліотекар читального залу проведено історичну годину для молоді Підгаєччини під назвою «І став той день осінній - весною українського народу». Присутні ознайомилися з літературою на дану тематику, які є у фондах нашої бібліотеки, на книжково-тематичній виставці «ЗУНР – символ прагнень українців до незалежності».

Тетяна Нагловач

четвер, 27 вересня 2018 р.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати.








День Бібліотек – є прекрасною нагодою для проведення широкої рекламно-інформаційної кампанії, бібліотечно-інформаційних заходів з донесенням ідеї про необхідність існування бібліотек у сучасному культурно-освітньому просторі.
 Сучасні бібліотекарі намагаються підтримувати дружелюбну атмосферу для читачів, оновлювати дизайн, інтер’єр бібліотек, комп’ютеризовувати інформаційне забезпечення користувачів, співпрацювати з читачами, проявляючи щиру увагу до їхніх запитів та уподобань. Зусилля бібліотекарів спрямовані на те, щоб читач відвідував бібліотеку не тільки як місце обміну книжок, а як храм знань і мудрих думок, а читання стало б для нього творчим процесом.
 
Саме тому, напередодні професійного свята (26 вересня) працівники районної бібліотеки для дорослих організували на пл. Майдан Незалежності, біля входу у бібліотеку, акцію «Бібліотека запрошує!!!».  Жителі району, учні та студенти місцевих навчальних закладів мали змогу ознайомитися з новими надходженнями літератури, поповнити «Скриньку побажань», де висловили своє бачення, якою вони би хотіли бачити бібліотеку та робили запити на поповнення бібліотечних фондів. Бібліотекар читального залу презентувала послуги, якими можна скористатися у бібліотеці. Учні Підгаєцького ПАЛу взяли участь у флешмобі «Я люблю читати», а учасниками вікторини стали учні Підгаєцької ЗОШ I-III ст. Дана акція посприяла залученню нових користувачів у бібліотеку.

Дякуємо всім відвідувачам нашого заходу. До нових зустрічей у бібліотеці!

середа, 29 серпня 2018 р.

ТИ В СЕРЦІ МОЇМ, УКРАЇНО!


                          На білому світі є різні країни, де ріки, ліса і лани
Та тільки одна на землі Україна, а ми її доньки, сини...

Є дати, які укріплюють націю, виражають дух народу, символізують його славне минуле, сьогодення й майбутнє. До їх числа, безсумнівно, відносяться День Прапора і День Незалежності України.
 
Урочисте посвячення та підняття учасниками АТО державного прапора України відбулося в с. Вага, а діти місцевої школи привітали усіх присутніх з Днем Незалежності України.



БІБЛОМІСТЕЧКО

Працівники Підгаєцької районної бібліотеки для дорослих та дітей з нагоди святкування 27-ї річниці Незалежності України організували «Бібліомістечко». 

Юні та дорослі жителі Підгаєччини мали змогу відвідати бібліо-кафе «Читати – це модно!», де відвідувачі ознайомлювалися з бібліотечним меню та замовляли літературу на свій смак.







 
 А також відвідувачі робили фото з літературним персонажем, брали участь у акції «Запиши друга в бібліотеку», акції «Подаруй бібліотеці прочитану книгу». Не менш захопливим був майстер-клас «Біо-татуювання хною».

четвер, 24 травня 2018 р.




ДЖЕРЕЛА ІСТОРІЇ «ВЕЛИКОГО ТЕРОРУ»

Гранітні обеліски, як медузи,
Повзли, повзли і вибилися з сил
На цвинтарі розстріляних ілюзій
Уже немає місця для могил.
Мільярди вір – зариті у чорнозем,
Мільярди щасть – розвіяні у прах…»

Цими днями Україна вшановує  пам’ять про мільйони покалічених доль, про людей, розстріляних без суду і без слідства, відправлених до таборів та заслань, позбавлених своїх громадянських прав.
Вся Україна схиляє голову перед людьми, що стали жертвами більшовицького режиму. Клеймо “ворогів народу” лягло в ті часи на тисячі родин. Мільйони людей загинули в результаті терору і сфабрикованих звинувачень.

22 травня 2018 р. в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих  відбулася історична година «Джерела історії «великого терору»», на якій користувачі бібліотеки та всі запрошені мали змогу переглянути відеоматеріали та ознайомитися з виданнями , які є у фондах нашої бібліотеки на дану тематику.

Невинні жертви диктаторського радянського режиму є нагадуванням про цінність незалежності і свободи. Дивлячись на страшні події минулого століття, варто пам’ятати про небезпеку, яка нависла над нашою країною зараз. Сьогодні, на сході країни, ціною власного життя, наші воїни попереджують повторення історії і боронять не лише Україну, а й увесь світ.

Я переконана, що пам’ять про національні трагедії нашої держави священна так само, як і про наші перемоги.

Вічна пам’ять безневинно загиблим, закатованим українцям!

Бібліотекар дорослого абонементу
Олександра Лотоцька

пʼятниця, 18 травня 2018 р.


День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців. Основна мета заходу – це збереження та популяризація українських цінностей. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.


ЩОРОКУ ТРЕТІЙ ЧЕТВЕР ТРАВНЯ. Чому саме ця дата? З кількох причин. Головна – аби свято відбувалося в будень, як і зародилося в будень. Адже воно проводиться не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, а акція, яка доводить, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців і її можна одягати на роботу, пари чи до школи.
Всеукраїнська акція «День вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Свято набуває особливого значення, адже має на меті показати, що українці єдині.

Працівники Підгаєцьких районних бібліотек підтримали традицію носіння вишитого одягу.

середа, 2 травня 2018 р.



ЧОРНА СПАДЩИНА ЧОРНОБИЛЯ

Чорнобильський вітер по душах мете
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде,
... Лиш пам'ять усе пам'ятає.

26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
Лунає чорнобильський дзвін. Тривогою та болем сповнені його звуки. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірами, за вирубані ліси. Тривогою — за майбутнє життя.
Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Тридцять два роки пройшло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
Смертоносна пилюка з ядерної печі покривала білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля.
Горем і болем увійшов в наше життя Чорнобиль, розділив долю людей на „до” і „після”. Безлюдні вулиці Прип’яті, покинуті школи, будинки, дитячі майданчики, колючий дріт зони.
Померло після Чорнобильської аварії 14 тисяч ліквідаторів-українців.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь 600 тисяч чоловік, з них 350 тисяч – українців. 132 пожежники з Хмельниччини.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії: перед живими, перед пам’яттю передчасно померлих.
25 квітня у бібліотеці для дорослих відбувся перегляд відеоматеріалу «Чорна спадщина Чорнобиля» за участю учнів Підгаєцького ПАЛу.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям.
Бібліотекар юнацького абонементу
Наталія Омелько

вівторок, 24 квітня 2018 р.


СЛОВНИК – ІНСТРУМЕНТ СВІТУ

Основою у світі слів є довідкова література – ті книги, які тлумачать значення слів та нових понять, їх історію та правопис.

У словниках і довідниках зібрані знання, накопичені багатьма поколіннями. Ці книги вчать нас, бережуть наші  сили і час, допомагають виправляти помилки.

24 квітня 2018 р. в районній бібліотеці для дорослих для учнів Підгаєцького ПАЛу відбувся бібліотечно-бібліографічний урок, метою якого було ознайомити присутніх із словниками як одним із видів довідкової літератури; удосконалити навички пошукової роботи, зорової пам’яті. Навчити учнів користуватися довідниками, енциклопедіями та словниками.

Довідкові видання допоможуть тим, хто бажає поглибити знання, одержані в навчальних закладах, удосконалюватися в своїй спеціальності, краще організувати суспільну роботу, бути "нарівні з часом", мати уяву про найважливіші напрямки суспільного розвитку, науки, техніки про кращі художні твори.

Використання довідкових видань дозволить виробити стійкий інтерес до читання, глибше вивчити тему, зрозуміти прочитане.

Бібліограф Підгаєцької ЦБС
Г. Г. Гонсьор

середа, 4 квітня 2018 р.


Працівники районної бібліотеки вітають своїх користувачів, колег та всіх Підгайчан з Великодніми святами.


Хай мир у серці Вашому панує,
Хай Ангел Божий щастя Вам дарує,
Ісус Христос здоров`я шле з небес.
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!


ВЕЛИКОДНІ СВЯТА - МОЗАЇКА НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ


Свято Христового Воскресіння є днем великої радості, в якому бачимо Христа прославленого, що своєю смертю переміг смерть та дарував усім людям можливість вічного життя з Богом. Це тріумф життя над смертю, любові над ненавистю, добра над злом, радості над смутком, злагоди над непорозумінням, святості над гріхом. Це свято наповнене радісними звичаями: писання писанок, ведення гаївок, а одним з найважливіших серед них є освячення продуктів великоднього кошика.

Складовою святкового великоднього кошика мають бути: паска, яйця (писанки, крашанки, крапанки), шинка, ковбаса, сир, масло, хрін, сіль. Кошичок прикрашається зеленню (букшпаном або міртою) – символ безсмертя і вічного життя. Накривається гарним вишитим рушником із написом «Христос Воскрес!» та пасхальною символікою. 

Рушничок – багатство ниток, сплетених любов'ю і розумом, символ життя, а також вічності.
 
Свічка – світло, яке виносять назовні між людей так, як жертва Ісуса на хресті спричинила відновлення внутрішнього світу людини.

Паска – символ Царства Небесного та воскресіння, хліб вічного життя, яким став для людей Ісус Христос, символізує життєву повноту. 

Сир і масло – це молочні страви, а молоко є первотвором, сировиною, яка не походить з діяльности людських рук, а є даром природи.

Писанки. Яйце – самостійне і неповторне життя; писанка символізує життя, достаток, вічний рух; крашанка – побажання усякого добра, основаного на Христовому воскресінні. Яйце – символ зародження життя, знак життя нового, воскресіння.

Шинка, ковбаса – це символ душевної радості, яка приходить від сповнення людиною Божої волі, принесення Йому хвали і ходження по Його стежках.

Хрін робить людину міцнішою, як міцнішає християнин, який приймає Таїнство Сповіді під час пасхального періоду – душевно оздоровлюється.
 
Сіль — символ достатку, повноти.

В бібліотеці для дорослих представлений народознавчий етюд «Великодні свята - мозаїка народних звичаїв» притаманні нашій місцевості.

Світ українських традицій нескінченно багатий. Це найдорожчий скарб, який допоміг вижити нашій нації, зберегтися у віках, розвиватися та вдосконалюватися.

„ ... і як би не змінювався світ, куди б не закинула тебе доля, завжди зберігай у серці ті духовні скарби, які дісталися тобі у спадок від попередніх поколінь...” А. Сокіл
Бібліотекар юнацького абонементу
Наталія Омелько