четвер, 19 грудня 2013 р.


ОЙ, ХТО, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ

За вікном сніжок летить,
Вітром завіває,
Тож спішіть усі до нас
На свято Миколая!

Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою. Виростають діти – і добра казка зникає, а Миколай залишається.

З нагоди цього свята 17 грудня 2013 р. завітав святий Миколай і в Новосілківський дитячий садок «Казка», де відбувся дитячий ранок під назвою «Ой, хто, хто Миколая любить». Організаторами даного заходу були вихователька дитячого садка С. В. Солтисяк  спільно з зав. бібліотекою Новосілківської бібліотеки-філії  М. Я. Дець.

Мета заходу: розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в дітей любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові їх творчих здібностей, викликати бажання берегти свою національну культуру.

Розпочалося свято з переказів легенд та історій виникнення його святкування. Дітки розповідали віршики та молитви до Св. Миколая, співали пісні. На завершення свята вся малеча отримала подарунки від Св. Миколая.

Тож наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

 

вівторок, 17 грудня 2013 р.


ОЙ, НА АНДРІЯ ДІВЧАТА ГАДАЛИ

Андрію, Андрію!
Конопельку сію.
Спідницею волочу –
Заміж вийти хочу…

З усіх зимових традиційних свят найцікавішим, найзагадковішим і забавнішим є Адріївські вечорниці, бо вони завжди дарують гарний настрій. В маленькому, мальовничому селі Волиця вже стало традицією кожного року проводити вечорниці підтримуючи звичаї свого народу.  Бібліотекар Волицької бібліотеки-філії  І. І. Неклега спільно з зав. клубом Г. Я. Ковалик 12 грудня 2013 р. організували та провели в приміщенні сільського клубу цікаві посиденьки під назвою «Ой, на Андрія дівчата гадали».
Зі сцени мелодійно лилися українські народні пісні, веселі ігри і забави зворушували серця, ворожіння додавали таємничості, пампушки та вареники з різними начинками смакували хлопцям та дівчатам і гостям у залі.
Глядачі гучно раз у раз оплесками підтримували сільських аматорів, які своїми талантами дарували радість.
Тож, хочеться скласти щиру подяку тим, здібним до сцени юнакам та дівчатам і всім, хто спричинився до цього веселого і незабутнього заходу відпочинку, і побажати здоров’я, творчої наснаги, щедрого Миколая та щасливого Нового року.

                                                                               І. І. Неклега

Я МАЛЮЮ ЗА ТВОРАМИ ШЕВЧЕНКА
 
В Підгаєцькій районній бібліотеці для дітей 13.12.2013 р. пройшов конкурс малюнків під назвою «Я малюю за творами Шевченка», в якому взяли участь учні школи.
Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає так багато, що само собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо і він завжди з нами, в нас. Але Шевченко - це явище велике й вічне – невичерпне і нескінченне. Імя його росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічнім шляху до Шевченка.
Цей конкурс присвячений 200-ти річчю з дня народження великого генія. Протягом 2014 року бібліотека для дітей буде проводити такі конкурси неодноразово. Запрошуємо усіх бажаючих.

                                                                      Л. Б. Максимчак

понеділок, 9 грудня 2013 р.

ГРІНЧЕНКО - ПОЕТ НАРОДНИЙ

РОЗКРИТА КНИГА ЖИТТЯ
1 грудня 2013 р. в бібліотеці с. Старе Місто відзначено 175 років з дня народження славного представника української культури, письменника-демократа, великого гуманіста Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Через огляд літератури під назвою «Розкрита книга життя» вшановано ім’я українського Бальзака, який усе своє життя відстоював інтереси пригнобленого народу, вболіваючи за його рідну мову, широку культуру, людську гідність. Письменник завжди прагнув допомогти покривдженим, захистити їх. Тому він став близьким трудящим різних країн.
Організатором даного заходу була бібліотекар бібліотеки-філії Г. Н. Цибульська, яка ознайомила присутніх, а саме учнів 2-9 кл. Підгаєцької ЗОШ I-III ст. та жителів населеного пункту з літературною спадщиною письменника.
На нашій рідній Україні глибоко шанують слово великого прозаїка, його пам’ять. Багатотисячними тиражами українською мовою, мовами братніх народів нашої країни та іноземними мовами видаються його твори. Слова співця життя народного безсмертна.
ПІСНЯ, ДУМА, СЛАВА КОБЗАРЕВА – ОКРАСА І СУТЬ МОГО ЖИТТЯ

Святкування 200-літнього ювілею з дня народження  Тараса Шевченка є надзвичайно важливим для всього українського суспільства. Про це наголосив президент України. На засіданні Громадської  гуманітарної ради глава держави висловив задоволення тим, що підготовка перетворилася на справжній все народній рух.
         Тарас Шевченко - геній і неперевершений майстер слова . Такий талант йому дав Бог за великі муки України.
         Де є ще світі така багатостраждальна земля, як Україна, що як Ісус Христос , була розп ’ята, але воскресла і тепер стала незалежною. І оспіваний українським народом Тарас усе це описав у своїх поемах і віршах так тонко, з усіма барвами життя , що жоден поет світу не зрівняється з величчю таланту нашого Кобзаря. Кожен вірш Тараса Григоровича напоєний всіма соками краси земної, що є лише в Україні. І наш геній Тарас Шевченко мав з чого черпати мотиви для написання прекрасних поезій і картин, які чарують серця і душі мільйонів людей, вчать мудрості й прогнозування ходу історії.
         У районній бібліотеці для дорослих  бібліотекарем дорослого абонементу  Лотоцькою О.Б. було представлено книжкову виставку під назвою: «Пісня, дума, слава Кобзарева - окраса і суть мого життя» на відзначення 200-річного ювілею від дня народження Великого Кобзаря в нашому краю.
Хочу зазначити, що цю виставку ми робили з великою любов’ю й ретельністю. Є чудова нагода представити ювілей Т.Г. Шевченка як подію світового масштабу та показати, що титана духу й слова знають і люблять у кожному куточку України, втому числі і на Підгаєччині.
                                                                  О. Б. Лотоцька
ВІЧНА ПІСНЯ БАРВ ТА КОЛЬОРІВ
Вишивка хрестиком - один з найпопулярніших видів рукоділля,  мистецтво бере своє коріння з епохи первісної культури, коли люди використовували стьобання кам'яними голками при шитті одягу з шкур тварин. Спочатку матеріалами для вишивки були шкіра тварин, жили, волосся, волокна конопель чи вовни.
Оригінальних вишивок, що датуються раніше ХII століття, майже не залишилося. Але зображення одягу і предметів інтер'єру свідчать про те, що вишивка з'явилася набагато раніше. У різних країнах узори відрізнялися як стилем так і кольором.
У сучасній українській вишивці поступово змінюються колорит і шви, якими виконані візерунки. Традиційні орнаменти збагачуються новими елементами і цікавими композиційними рішеннями. Оформляючи вироби за народними мотивами, сучасні майстри зберігають багатовікові традиції народної вишивки, використовують кольорові рішення, орнаменти, техніку виконання, характерні для окремих областей України.
Для того щоб зберегти давню традицію українського народу 3.12. 2013р. в Новосілківській бібліотеці-філії було проведено віртуально – мистецький урок вишивки під назвою «Вічна пісня барв та кольорів». Організатором даного заходу була зав. бібліотекою М. Я. Дець.
Нинішня комп'ютеризація не обійшла і вишивку хрестиком. Набули поширення багаточисельні програми, що використовують алгоритми, які генерують схему для вишивки з сканованої картинки, які були представлені для присутніх.
Запрошую всіх бажаючих у бібліотеку на уроки-практикуми з вишивки.

понеділок, 2 грудня 2013 р.

СНІД – смертельна загроза людству!

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З цього приводу 30 листопада 2013 р. в приміщенні Вербівської бібліотеки-філії відбулася зустріч з медичним фахівцем під назвою «СНІД – смертельна загроза людству!». Організатором даного заходу була бібліотекар О. В. Мастенко.
Активними учасниками заходу були сільський фельдшер, студенти Галицького медичного коледжу, а також були присутні учні 7-9 кл. Вербівської ЗОШ I-II ст.
Мета цієї зустрічі: сформувати уявлення про хворобу століття, виробляти поведінкові мотивації до збереження свого здоров’я.
Нажаль, СНІД став складовою частиною життя суспільства і особливо молоді. Природно, що кожен знаходить відповіді та приймає рішення самостійно. Дуже важливо зупинитися в потрібний момент, адже життя – це скарб, бережи його.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ
 
Сучасний стан суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу.

У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишиванні посідає одне з провідних місць. У вишивці було яскраво й повно розкрилася душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного високорозвинене почуття ритму, композиційної міри в побудові орнаменту , гармонії кольорових поєднань. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

Для того, щоб оволодіти всіма секретами української вишивки й навчитися виконувати узори так, як це вміють робити уславленні майстрині 26 листопада 2013 р. у Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих бібліотекарем дорослого абонементу О. Б. Лотоцькою було проведено віртуально-мистецький урок під назвою: «А над світом українська вишивка цвіте».

За допомогою Інтернет - центру присутні уважно споглядали техніку вишивання для початківців та розглядали малюнки-схеми, в яких подається послідовність усіх етапів вишивання. Все це вони побачили на таких веб сайтах:






З клаптиком тканини й голкою нитках учасники поступово засвоювали технічні прийоми виконання – від простих до складних.
 
Знання окремих технік виконання дало їм змогу вміло поєднувати їх, а також створювати власні цікаві композиції узорів. Саме завдяки цьому вони не лише оволоділи вишивкою, а й зможуть прикрасити свій одяг або речі для оздоблення їхніх осель – доріжки, серветки, рушники, скатерки.

                                                                                                                               О. Б. Лотоцька

пʼятниця, 22 листопада 2013 р.


ГОЛОДОМОР… ВОГОНЬ ВІЧНОГО СПОМИНУ

Горять свічки на кожному вікні,
Горять вони, мабуть, у всьому світі.
Дивлюсь на них, і бачиться мені:
В них очі тих мільйонів, що убиті.
Це очі тих, хто вижити не зміг,
Хто пухнув, падав і уже не зводивсь,
Хто з листя їв напівсирий пиріг,
І кликав смерть собі, як нагороду…

         Тільки пам’ять може зупинити на мить швидкоплинну ріку часу, воскресивши події минулого. Пам’ять серця… Вона, як вогонь згасаючої свічки, висвітлює в душах найпотаємніше, повертає з темені забуття бачене і пережите. Пам’ять серця єднає покоління, застерігає від забуття.
         А пішли кращі з кращих. Несли в могили найкоштовніше, що має нація – гени розуму, людяності, відваги – усіх мислимих людських чеснот і талантів. Обірвався вічний живий ланцюг поколінь. Українському народові було завдано страшного удару.
         Гарячим, пекучим попелом лежать ці мільйони під ногами українського народу.
         З нагоди вшанування памяті жертв Голодомору 1932-1933 рр. 22 листопада 2013 р. в бібліотеці для дорослих було проведено годину скорботи під назвою: «Голодомор… Вогонь вічного спомину». Організатором даного заходу була бібліотекар дорослого абонементу О. Б. Лотоцька. Гарячим болем обпекли спогади про ті страшні події серця кожного з присутніх.
         Сьогодні, коли від початку Голодомору минає 80 років, маємо зрозуміти, що головною, перехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться
         Тоді нас міг врятувати хліб. Тепер нас врятує пам'ять. Хай же ніколи не згасне свіча нашої памяті.  

                                                                                          О. Б. Лотоцька

МОВО РІДНА! МОВО НЕВМИРУЩА!

Мово рідна! Мово невмируща!
Нездоланна в просторі віків!
Ти потрібна нам, як хліб насушний,
Як дарунок вічний молодий.

                Наша українська мова – мелодійна, ніжна, солов’їна. Не вистарчить слів, щоб описати її красоту. Сьогодні нею розмовляють близько 45 млн. людей.
         17 листопада 2013 р. в приміщенні Шумлянецької бібліотеки-філії відбулося свято рідної мови під назвою: «Мово рідна! Мово невмируща!». Організатором даного заходу була зав. бібліотекою Л. Я. Костецька.
         Учасниками свята були учні 2-11 кл. Шумлянецької ЗОШ I-III ст. Присутні односельчани були вражені гарною постановкою свята, в якому відчувалась любов до рідної мови.
         Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна – у нашому серці і починається вона з кожного з нас.

                                                                                         Л. Я. Костецька

БЕЗ МОВИ НЕМАЄ НАРОДУ,
ЯК СОНЦЯ БЕЗ СЯЙВА Й ТЕПЛА 
… Українське слово. Ти частка тих, що вже давно померли, їх кров живуща, їх жага нетлінна, безсмертне і величне як Говерла, багате і дзвінке як Україна.
Закоханим – ти лагідна, як мати, а недругам – як постріл із гармати. Беру тебе, як скарб в пісенній вроді з джерел, що не міліють у народі.
                                                                                            Д. Луценко.
9 листопада 2013 р. в приміщенні Угринівської бібліотеки-філії відбувся дитячий ранок під назвою: «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла». Організатором даного заходу був зав. бібліотекою А. О. Сукманюк. Учасниками свята були дошкільнята та учні 6-9 кл. Угринівської ЗОШ I-II ст.
Бажано, щоб не тільки на словах визнавати право української мови на широке вживання у суспільному житті, а й кожному з нас повсюдно спілкуватися нею, аби українська мова жила повнокровним життям.
                                                                            А. О. Сукманюк

Я ВСІМ НА СВІТІ ПОДІЛЮСЯ З ВАМИ,
ТА СЛОВА РІДНОГО НІКОЛИ НЕ ВІДДАМ
Мова –  то  цілюще джерело і  хто не припаде до нього  вустами той  сам всихає від спраги.
Мово рідна, слово рідне
Хто вас забуває
Той у грудях не серденько ,
Важкий камінь має.

Мова – це найбільший скарб будь-якого народу. Мова – це серце нації і  канва на якій людина вишиває узори свого буття.
Щоб  показати багатство мови  її мелодійність та красу в Носівській сільській бібліотеці 8 листопада 2013 р. відбулося свято рідної мови під назвою: «Я всім на світі поділюся з вами, та слова рідного ніколи не віддам». Організатором даного свята була бібліотекар  Л. В. Рокецька.
Учасниками заходу були учні 5-9 класів Носівської ЗОШ. На святі були присутні наші односельці.
Хочеться щоб від сьогоднішнього дня залишалося у наших серцях не одна краплина любові до рідної мов, щоб ми  завжди пам’ятали про те багатство, яке є у кожному з нас і багатство це – наша рідна мова.
                                                                              Л. Я. Рокецька

понеділок, 11 листопада 2013 р.


З Днем української писемності та мови.

Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка.
Уся плакуча і гримуча, хоч без лаврового вінка.

                                                 (Тарас Шевченко)

Мова – це найбільший скарб будь-якого народу.
Мова – це серце нації і канва на якій людина вишиває узори свого буття.
Мова – це особистість, вона має обличчя, свій характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє.
Мова – це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття.
Для того, щоб розширити і поглибити знання про мову, показати її багатство, мелодійність та красу 5 листопада 2013 р. в районній бібліотеці відбулося свято рідної мови під назвою «Мова моя калинова», організатором якого була бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дітей Н. В. Щур.
Перш за все хотілося б подякувати вам, дорогі діти, які приймали участь, а саме: Маркович Юлі, Загородній Анастасії і Оксані, Залуцьким Степану, Діані, Ірі, Пришляку Тарасу і Степану, Баглай Вікторії і Соломії, Гонсьор Тарасу, Ливак Сніжанні та Колодницькій Аллі за те, що ви так гарно підготувалися до цього свята.
І хотілося б, щоб від сьогоднішнього дня у наших серцях залишилася не одна краплина любові до рідної мови, щоб ми завжди пам'ятали, про те багатство, яке є у кожного з нас, і багатство це - наша рідна мова.

середа, 6 листопада 2013 р.


Є мова - є майбутнє


Напередодні святкування Дня української писемності та мови, а також в честь  вшанування пам’яті українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мифодія  5 листопада 2013 року в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбулося засідання круглого столу під назвою «Є мова - є майбутнє». Бібліотекар дорослого абонементу О. Б. Лотоцька організувала захід та закцентувала увагу запрошених та присутніх у важливій ролі української мови  у консолідації в суспільстві. 
З нагоди цього свята учасники гуртка «Спадщина» дитячої районної бібліотеки виступили з святковою програмою.
Мета цього заходу – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.

На засіданні круглого столу були розглянуті  такі питання:
-         З історії української писемності та мови;
-         Проблема побутування та поширення української писемності та мови;
-         Проблема української мови у школі;
-         Чистота української мови, боротьба за її утвердження в державі.
Під час обговорення йшлося про проблеми та здобутки книговидання, важливість та необхідність читання і становище української мови у сучасному суспільстві.
У ході дискусії йшлося про мовні факти правової  та неофіційної дискримінації української мови. Учасники засідання торкнулися питання суспільної свідомості, закцентували увагу на маніпулятивній діяльності ЗМІ в контексті мовного питання та реакції суспільства на нинішню мовну ситуацію в нашій державі.
В обговоренні про ситуацію української писемності та мови в Україні взяли участь: директор Підгаєцького історико-краєзнавчого музею - Б. І. Манюк, місцевий краєзнавець – С. Г. Колодницький , вчитель української мови та літератури Підгаєцької ЗОШ I-III ст. – Г. Я. Легка, а також були присутні начальник відділу культури і туризму О. О. Гайва,  місцева влада, студенти Галицького медичного коледжу, працівники сільських бібліотек-філій району та місцеві жителі. 
Тож сподіваємося, що наш захід проведений не даремно і слова великого Кобзаря Т. Г. Шевченка: «Хто рідну мову забуває, той у грудях не серденько, а камінь має…» торкнуться душі кожного українця.

ПОШУК ІНФОРМАЦІЇ В ІНТЕРНЕТІ

30.10.2013р. в Новосілківській бібліотеці-філії відбувся навчальний тренінг для групи малозабезпечених і багатодітних сімей. Учасники тренінгу пройшли навчання за темою: "Пошук інформації в Інтернеті". Організатором даного заходу була зав. бібліотекою М. Я. Дець.

Метою тренінгу було ознайомити читачів з пошуковими системами Інтернету та навчити знаходити потрібну інформацію за допомогою пошукових систем.  

Пошук інформації — одне із завдань, яке найчастіше доводиться вирішувати будь-якому користувачу Інтернету. Але знайти у великій кількості сайтів і веб-сторінок необхідну і точну інформацію та потрібні ресурси — дуже непросто.

Завдяки даному тренінгу користувачі навчилися використовувати різні способи пошуку інформації, правильно формулювати запити й критично оцінювати знайдену інформацію.

 

пʼятниця, 1 листопада 2013 р.


Творче сузір’я Підгаєччини

Підгаєцька районна бібліотека для дорослих завдяки Б. І. Манюку - директору Підгаєцького історико-краєзнавчогго музею продовжує цикл презентацій під назвою «Творче сузір’я Підгаєччини».
31 жовтня 2013 року відбулася презентація творчості поетеси Ольги Павлівни Давосир і презентація творчих робіт Ольги Миколаївни Карої.
Бібліотекар читального залу Т. І. Нагловач ознайомила присутніх з короткою біографією творчих авторів.
Для багатьох підгайчан Ольга Давосир відома як педагог Бронгалівської школи I - II ступенів та завдяки презентації ми дізналися про неї, як про автора прекрасних, милозвучних поезій. ЇЇ власний творчий доробок налічує сотні віршів. Прослуховуючи прекрасні рядки поетеси ми відчули духовну красу її душі, доброту її серця та любов до ближнього. Адже рядки її поезії проникнуті любовю до рідного краю, відчуттям патріотизму. Духовна поезія теж займає дуже важливе місце у її творчості. Читаючи вірші на цю тематику кожен з нас і сам задумується над своїм прожитим відрізком життя та аналізує свої добрі і погані вчинки.
На згадку про цю зустріч пані Оля подарувала бібліотеці свою збірочку під назвою «Роби добро». Думаємо її твори зацікавлять багатьох, тож запрошуємо завітати до нас в бібліотеку, щоб ознайомитись з ними.
Не менш цікавою була презентація творчих робіт Ольги Карої. З початку відкриття художньої школи народних ремесел, ініціаторами створення якої була мистецька родина Карих, пані Ольга працює викладачем декоративного розпису.
Завдяки добре поставленій роботі, професійному підходу до навчання дітей про Підгаєцьку школу народних ремесел знають не лише у Тернопільській області , а й далеко за її межами. Учні школи беруть активну участь в обласних, всеукраїнських, міжрегіональних  виставках та конкурсах. Вони є постійними учасниками і призерами міжнародних виставок в таких країнах як: Індія, Македонія, Японія, Іран, Польща, Болгарія.
У 2000 - 2001 рр. учні стали дипломантами у всеукраїнській виставці присвяченій Тарасу Шевченку «Обнімімося ж брати мої». За підготовку учнів викладач декоративного розпису була нагороджена міністром культури Ю. Богуцьким грамотою і подякою. А також грамотою від міністра культури Б. Ступки.
Милувало око присутніх різнобарвність її картин. В них передано величну красоту її душі. Кожен член сімї Карих підтримують, надихають та розуміють один одного, що дуже важливо для творення картин. Ми переконані, що саме ця сім’я створена для мистецтва.
На презентації були присутні завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з засобами масової інформації та громадськістю І. В. Патра, керуючий справами районної ради – В. М. Мороз, начальник відділу культури і туризму - О. О. Гайва, наш краєзнавець – С. Г. Колодницький, викладач художньої обробки меблів - В. В. Федорчук, керівництво та працівники Підгаєцької ЦБС, а також  жителі населеного пункту.
Тож шановні Підгайчани, всіх кого цікавлять таланти нашого краю запрошуємо відвідувати презентації, які ще будуть проводитися у нашій бібліотеці.

вівторок, 29 жовтня 2013 р.


ЩОБ НА ЗЕМЛІ ЦАРИЛИ МИР І СПОКІЙ,  
ЩОБ УКРАЇНА В РОЗКВІТІ ЖИЛА!

28 жовтня 2013 року в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбувся огляд літератури та було влаштовано книжкову виставку під назвою «Щоб на землі царили мир і спокій, щоб Україна в розквіті жила». Організатором даного бібліотечного заходу була бібліограф Підгаєцької ЦБС - Г. Г. Гонсьор. Присутні користувачі бібліотеки ознайомилися з новими надходженнями літератури на дану тематику.

Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, хто ціною власного життя зупинив фашистську навалу, засвідчуємо глибоку повагу всім, хто в жорстоких боях виборювали свободу і незалежність Батьківщини, мужньо чинив опір ворогу у підпіллі, самовіддано трудився в тилу.

Ми, нащадки переможців, завжди будемо гідні ратного і трудового подвигу наших батьків та дідів, зробимо все для розквіту рідної України.

ВАМ ПАМ'ЯТЬ.
ГЕРОЇ, ВАМ ЧЕСТЬ ТА ХВАЛА,
НІКОЛИ В ВІКАХ НЕ ПОМЕРКНЕ ВОНА

Ви крізь роки, долаючи утому,
Топтали кілометри до кінця.
І кожен крок вас наближав до дому,
І Перемога гріла вам серця.

До Перемоги так було далеко,
Ви воювали – тільки не жили.
Вертались, покидали край лелеки,
А ви усе на Захід йшли та йшли.
 
69 років віддаляє нас від тих буремних воєнних років. Для історії це небагато, а для людини – це все життя. Солдатський подвиг в роки Великої Вітчизняної війни в памяті поколінь буде жити вічно. Солдатська пам'ять - це той голос історії, який ми повинні слухати щодня для усіх поколінь, як голос правди про війну.

28 жовтня 2013 року біля обеліску Слави відбувся мітинг пам’яті під назвою «Вам пам'ять. Герої, вам честь та хвала, ніколи в віках не померкне вона» - приурочений 69 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Організаторами даного дійства були працівники  Підгаєцької районної бібліотеки. Учасниками заходу були: члени книжкового клубу «Кругозір» (бібліотеки для дорослих) - Софія Омелько і Іванна Віцінгловська та члени гуртка «Спадщина» (дитячої бібліотеки) - Тарас Пришляк, Степан Залуцький, Марічка Лотоцька, Алла Колодницька та Сніжанна Ливак. Священники двох конфесій віслужили панахиду за загиблими воїнами у Великій Вітчизняній війні. А також відбулося покладання квітів до підніжжя обеліску Слави.

Відірвімося в ці дні від буденних клопотів та суєти, згадаймо у колі сімї і друзів тих, кого немає з нами, хто вічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога.