четвер, 17 грудня 2015 р.


АНДРІЮ, АНДРІЮ… НА ТЕБЕ МАЮ ВСЮ НАДІЮ

3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Нехай оживе одне із сторінок молодості наших матерів і бабусь.

Бібліотекар Шумлянецької бібліотеки-філії Л. Я. Костецька спільно з вчителем Шумлянецької  школи  Л. В. Букавин організували та провели 12 грудня 2015 р. андріївські вечорниці під назвою «Андрію, Андрію… На тебе маю всю надію» в приміщенні Шумлянецького сільського клубу,  де дівчата та хлопці з допомогою ворожіння мали змогу дізнатись про своє майбутнє.


Метою даного заходу було пригадати молодому поколінні  давні народні звичаї проведення вечорниць та обряди ворожіння, виховати повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні, вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди.
 
Бібліотекар Шумлянецької бібліотеки-філії
Л. Я. Костецька
 
 

 

пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

 
КРОК ВПЕРЕД


Відповідно до листа Міністерства культури України № 17/9-2/46-15 від 10.02.2015 року про проведення тренінгу-навчання з впровадження електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек (ЕСМаР) з 12 по 19 листопада 2015 року на базі Підгаєцької районної бібліотеки для дорослих проводиться одноденний тренінг для сільських бібліотек-філій. Одне із завдань, яке ми виконаємо на тренінгу – це заповнення онлайн-звіту бібліотеки.

вівторок, 13 жовтня 2015 р.

Ми стали волі на сторожі

11 жовтня 2015 року відбулося урочисте зібрання громацькості краю і творчий звіт мистецьких аматорських колективів Підгаєцького району присвячені Дню Покрови пречистої Богордиці, Дню Українського Козацтва, 73-й річниці створення УПА та Дню захисника України. Захід відбувався у Підгаєцькому районному Будинку культури під назвою: " Ми стали волі на сторожі".
У фойє районного будинку культури працівниками централізованої бібліотечної системи організовано та оформлено виставку вишиванок народних умільців Підгаєччини. Експонати представляли різнобарвну тематику, адже кожна місцевість має неповторну та особливу колоритність.



ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ ТА РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

9 жовтня 2015 року працівники Підгаєцької районної бібліотеки з користувачами долучилися до семінару в режимі вебінару, який відбувся у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці із питань адміністративно-територіальної реформи на тему «Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування».
Спікер: Литвинчук Віктор Юхимович, директор офісу з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування та децентралізації в Тернопільській області.

Організаторами були: Асоціація міст України та Рада з міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

середа, 26 серпня 2015 р.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО!

Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся,дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас -вийде наша велика держава Україна. Що таке Україна?
Україна - це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією,мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими і талановитими людьми.
Відзначити найважливіші свята нашої держави: День Прапора та День Незалежності України жителі с. Бронгалівка та с.Вага зібралися 23 серпня 2015 р. Односельчан прийшли привітати: сільський голова І. С. Пона, отець Василь, та учні місцевої школи під керівництвом вчителя О. Я. Крутиголови, а бібліотекар сільської бібліотеки Г. І Жувкевич зібрала вишиті експонати сільських умільців та представила їх на виставці.
Нові часи, нові завдання, нові вимоги…Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі. Сьогодні ми є свідками великих перетворень, що відбуваються в нашій країні. Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Бібліотекар с. Бронгалівка

Г. І.Жувкевич
БЛАГОДАТНА ЗЕМЛЯ, БЛАГОРОДНИХ І ТАЛАНОВИТИХ ЛЮДЕЙ
   
Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.
Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини і донецькі простори, Полісся і Крим, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів - все це наша Україна.
Впродовж віків своєю працею, вмінням, талантами українці підтверджували унікальність своєї нації.
У невичерпній спадщині духовної культури нашого народу є особлива,
винятково важлива її частина – вишивка.
                   
Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю,

батьківської оселі, тепла материнських рук.   
           
Українські вишиванки відзначаються своїм глибинним символізмом, що своїм корінням сягає тисячолітньої давнини. Символи-обереги, що повсюдно поширені на вишивках, нерозривно пов'язані з природою.

Під час святкування Дня Прапора України та Дня Незалежності України 23 серпня 2015 р. на площі Майдан Незалежності м. Підгайці бібліотекарі районної та сільських бібліотек представили вишиванки своєї місцевості. Експонатами виставки були вишиті рушники, картини, одяг. Більшість із них – це роботи бібліотекарів, проте є й речі, яким вже понад ста років – це, так би мовити, сімейні реліквії. Сподіваємось що така краса, яка дійшла до нас через багато поколінь, надихне до творчості мешканців району.

Така Держава як  Україна - є! На весь світ продемонстровано, що ми - державницький народ, що ми - світова нація, яку чекає велике майбутнє!


пʼятниця, 21 серпня 2015 р.

ЖИВИ, УКРАЇНО, ЖИВИ ДЛЯ КРАСИ, І СИЛИ, І СЛАВИ, І ВОЛІ

Ми святкуємо вже 24 – річницю, відколи здійснилася віковічна мрія українського народу – мрія бути вільними, господарями на своїй рідній землі. Ми горді, ми пишаємося своєю землею – багатою, гарною, ніжною та співучою українською землею.

З історії знаємо, що з давніх часів Київської Русі наші пращури – українці прагнули волі, мріяли про свободу, хотіли жити вільно і сповідувати свої національні обряди, традиції та звичаї. Така вже історична правда, що українському народові випадало віками боротися за свою волю та свободу й лише у 1991 році народ виборов свою незалежність.

З тих пір, ця історична дата назавжди увійшла в історію нашої держави золотою сторінкою, залишилася навіки в її цікавій та тернистій біографії, започаткувала нову еру в житті українського народу. Ця подія законодавчо закріпила вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної та економічної свободи, зростання та процвітання.

З нагоди свята нашої держави користувачі бібліотеки для дорослих мали змогу відвідати книжкову виставку присвячену Дню Прапора України під назвою «Україна: символи державності» та переглянути віртуальну подорож  «Живи, Україно, живи для краси, і сили, і слави, і волі» присвячену Дню Незалежності  України.

Сьогодні на долю українського народу випало тяжке випробовування – захищати рідну країну від страшного ворога – тероризму та агресії. Це перевірка на стійкість, на єдність, на патріотизм, на мужність, на згуртованість, перевірка сили й міцності нашої держави.

Наш український народ подолає ворога, відбудує зруйновані ним міста і села й зробить їх кращими, сучаснішими, ніж вони були, справжніми європейськими. Але не загояться рани - не повернути загиблих героїв, які віддали своє найдорожче – життя, за волю та свободу України. Вони навіки залишаться в пам’яті нашого та майбутніх поколінь. А відбудова та розбудова незалежної країни на демократичних засадах, створення сучасної, європейської, процвітаючої, щасливої держави покаже світові силу та міць нашого українського народу.

Бібліотекар дорослого абонементу
О. Б. Лотоцька


вівторок, 18 серпня 2015 р.

ДО СВІТЛИЦІ ПРИЙШОВ СПАС, ПІШЛО ЛІТЕЧКО ВІД НАС
                                                                                                                          
От і Спас,
Йде вже літечко від нас»...
Та всього залишив Спас
Добрим людям про запас:
Мед, як сонце, золотий,
Дух від яблук запашний,
Мак, волошки, чорнобривці, -
Все на Спаса пригодиться!
Хто працює, той і має,
І про того Спас подбає!
Літо красне, прощавай,
В душах нам тепло лишай!

 19 серпня весь християнський світ відзначає одне з найбільших релігійних свят – Преображення Господнє, або Спас. Цього дня в церквах святять фрукти й овочі, обжинкове колосся, хліб та мед і дякують Господу за всі земні плоди.
На цю благословенну пору припадають і традиційні урочистості – святкування врожаю. Закінчення основних робіт у полі.

З приводу цього свята в районній бібліотеці для дорослих було проведено годину духовності «До світлиці прийшов Спас, пішло літечко від нас». Метою цього заходу було поглибити уявлення користувачів про традиційне святкування Яблучного Спаса українським народом; закріпити знання про пов’язані з цим днем звичаями, прикметами, змінами, що відбуваються у природі; дати елементарне розуміння  поняття  Преображення (Змінення).

Ці красиві, смачні і багаті на врожай свята присвячені землі - за її щедрість і багатство, за зібрані з неї мед, мак, яблука, хліб, горіхи та інші дари природи.
Спас йде і літній урожай із собою несе. А тому обов'язково привітайте своїх рідних друзів і близьких і пригостіть їх святковими дарами - медом, яблуками, горіхами.

Т. І. Нагловач

бібліотекар читального залу

понеділок, 3 серпня 2015 р.


НОВІ КНИГИ – НОВІ ЗУСТРІЧІ

Працівники Підгаєцької централізованої бібліотечної системи висловлюють щиру подяку організаторам благодійної акції «Сто тисяч книжок для сільських бібліотек». Завдяки даній акції Тернопільська ТОУНБ передала для бібліотек-філіалів сіл Голгоча, Завалів, Новосілка, Шумляни 120 примірників популярних видань різножанрової тематики. Це література по шкільній програмі, науково-природнича та пригодницька література, а для наших маленьких читачів українські та зарубіжні народні казки.

Зав. ВКіО літератури
О. Й. Саландяк

середа, 29 липня 2015 р.


ДУХОВНИЙ ПАСТИР НАЦІЇ

29 липня у Підгаєцькій районній бібліотеці  для дорослих відбулася бесіда під назвою «Духовний пастир нації» приурочена 150-ти літтю з дня народженя митрополита Андрея Шептицького. Запрошений  отець Микола Мидляк  своєю розповіддю переніс нас у ті далекі події минулого. 

Андрея Шептицького з-поміж політичних діячів вирізняла особлива сміливість. Він був здатний плисти проти течії тоді, коли вона, на думку митрополита, несла його народ у невірному напрямі. Його «земною» метою була українська державність. Шептицький розумів, що врятувати українців без держави неможливо, тому і був абсолютно послідовним у досягненні цієї мети.

Він постає в нашій уяві як символ нескоренного  духу нації, її працелюбності, толерантності, незламності, мудрості. У посланні до духовенства „Наша програма” Андрей Шептицький писав: „Я українець з діда-прадіда” . Піклування про долю України було для митрополита Андрея справою всього його життя. Вражають останні прижиттєві слова патріота: „Україна звільниться від свого упадку та стане державою могутньою, єдиною, величавою, яка буде дорівнювати другим високорозвинутим державам. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і злагода будуть панувати в ній”.

Бібліотекар читального залу

Т. І. Нагловач

«ЛІТУРГІЯ ПІДПІЛЬНОЇ ЦЕРКВИ»

Представлення унікальної книги про богослужіння УГКЦ в часи підпілля відбулося 28 липня 2015 р. в приміщенні Підгаєцької районної бібліотеки для дорослих. Книгу представив священик УКГЦ Микола Мидляк, і розповів нам про переслідування церкви і її вірних в підпіллі, зокрема і на Підгаєччині. Видання отримало назву «Літургія підпільної Церкви», а упорядкував його о.-митрат Андрій–Іван Говера, докторант Папського східного інституту Рима (Італія).


«Хотілося, щоб читач відчув, як Церква молилася у підпіллі, почув голос та побачив тих людей, які пережили переслідування, - сказав автор, коментуючи своє видання. – Опубліковані спогади допоможуть пережити сьогодні Христа, як переживали наші попередники. Саме завдяки Святій Літургії вони змогли передати нам найцінніший дар – віру».
Ідея видати збірку виникла у автора під час праці над докторською дисертацією. Зафіксовані інтерв’ю із живими свідками катакомбної Церкви, віднайдені факти та документи, які можуть стати цікавими для ширшого кола читачів та істориків.
«Дана книга допоможе читачеві переосмислити своє ставлення до Святої Літургії, спонукає до плекання побожності, - зауважив рецензент видання о.-доктор Іван Січкарик. - Багато відомостей, які вміщає збірка, є не тільки унікальними з історичної точки зору, а й морального-духовної».

Бібліотекар юнацького абонементу
Наталія Омелько

вівторок, 28 липня 2015 р.


МОЛОДЬ НА РИНКУ ПРАЦІ

Для працевлаштування молоді після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, а також після звільнення зі строкової військової чи альтернативної (невійськової) служби бібліотекар читального залу Т. І. Нагловач організувала зустріч молоді з спеціалістом з Підгаєцької державної служби зайнятості.
В приміщенні районної бібліотеки для дорослих профінформатор Ольга Богданівна Галаса  ознайомила присутню молодь про можливості працевлаштування в сучасних умовах,  уявлення молоді про можливості професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців, сприяння у започаткування власної справи.
А також в бібліотеці можна ознайомитися іншими матеріалами з державної служби зайнятості: інформація для демобілізованих учасників АТО: як знайти роботу, дорожня карта для людей, переміщених в межах країни та їх працевлаштування, інформація про те як отримати ваучер на навчання, послуги служби зайнятості, як діяти молодій людині у пошуках роботи, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем, основні правила складання резюме.

Перший крок до Незалежності України.

16 липня 1990 року Верховною Радою Української РСР було прийнято Декларацію про державний суверенітет України.
Документ проголосив самостійність нашої держави у прийняті рішень у всіх сферах життя, утвердив верховенство права і зробив перший крок до суверенітету нашої країни і самоврядування її народу.
Це було непересічною подією, свого роду, революційним кроком для українського народу.
З цієї нагоди 15 липня 2015 р. в бібліотеці для дорослих відбувся круглий стіл приурочений цій події. Учасниками масового заходу були: провідний спеціаліст Підгаєцького районного управління юстиції Надія Василівна Головата, член «Народного руху України» Богдан Семенович Дюг, краєзнавець, філолог Степан Гілярович Колодницький, філолог, поет, автор багатьох поетичних збірок Богдан Іванович Манюк, викладач правознавства та суспільних дисциплін Галицького медичного коледжу Іван Євгенович Савка. Наші співрозмовники цікаво, змістовно розповіли про події, які відбувалися 25 років тому в Україні і зокрема на Підгаєччині.
Вже за рік, 23 серпня 1991 року, прагнення українців бути незалежними спонукало внести до сесійної зали Верховної Ради Державного прапора. А наступного дня Україна проголосила Незалежність. Відтак, день ухвалення Декларації про державний суверенітет – відправна точка у розбудові новітньої історії нашої країни.  
                           
     Бібліотекар юнацького абонементу Наталія Омелько

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ –
ОСНОВА ДЕРЖАВНО-ПРАВОВОГО БУДІВНИЦТВА.

26 червня у Підгаєцькій центральній районній бібліотеці для дорослих було проведено інформаційний-дайджест приурочений 19-й річниці Дня Конституції України.
 Сьогодні, коли триває боротьба за основоположні засади конституційного ладу, коли від кожного з нас залежить, чи збережемо країну такою, якою її визначено у Конституції – суверенною, незалежною, правовою, територіально-недоторканою.  День Конституції ми повинні сприймати як свято на честь нормативного акту, як день затвердження наших прав і свобод. День створення того,  як зазначено у статті 3 Конституції України, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Бібліотекар читального залу Т. І. Нагловач

Вічна пам'ять полеглим на полі бою,
честь і слава - живим героям!

 
Пам'ять людська! Через швидкий плин десятиліть прориваються до тебе спогади  - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни.
Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей 22 червня 1941 року. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.
Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
23 червня 2015 року у Підгаєцькій бібліотеці для дорослих було проведено історичний екскурс: «В огні палала Україна», а також була організована тематична виставка, яка висвітлювала ті страшні події.
Бібліотекар дорослого абонементу О. Б. Лотоцька

НА ВАШИХ ПЛЕЧАХ УКРАЇНА

Юні, молоді, завзяті, незламні та готові власними життями боронити наш мир і спокій. Такі різні долі, але об’єднані в одну єдину фронтову долю бійців і волонтерів АТО. Об’єднані любов’ю до Батьківщини, боротьбою за цілісність і незалежність України, за наше щасливе майбутнє.

 19 червня в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбулася презентація періодичних видань про героїв АТО під назвою «На ваших плечах Україна».
Ви – бійці за свободу, ви – патріоти України, які встали на захист своєї Батьківщини,які захищають її від сильного агресора. Бажаємо  вам, щоб ви поверталися на Батьківщину живі і здорові, поверталися, як герої, а   тим хто зараз поранений – бажаємо одужання.

Бібліотекар читального залу Нагловач Т.І.

Твори добро – подаруй бібліотеці книги.

Працівники районної бібліотеки для дорослих щиро вдячні студентці Київського національного університету ім. Т. Шевченка Наталії Мандрицькій за подаровані книги Емми Андрієвської, а саме:
Андрієвська, Емма. Рожеві казани: сонети.- К.: Вид. дім Всесвіт, 2007.- 220 с.
Андрієвська, Емма. Бездзигарний час: поезії.- К.: ТОВ Журнал Всесвіт, 2013.- 280 с.
Е. Андрієвська, відома українська письменниця і малярка, що живе і працює в Німеччині, видала 21 поетичну збірку.
Її поезія демонструє блискучу спробу сюрреалістичних пошуків первинних данностей, перед свідомого чи підсвідомого. Письмо її пружне, раптове, надзвичайно контраверсійне і асоціативне. Андрієвська, як ніхто інший, самодостатньо і досконало в поезії випромінює стихії буття. Весь її внутрішній світ – це склеювання дисонансів, які спричиняються до фантастичних творінь непідвладного духу.

понеділок, 6 квітня 2015 р.


ДЗВЕНЯТЬ КОБЗАРЕВІ СТРУНИ

Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті засяє веселка
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

Т.Г. Шевченко – великий український народний поет. Шануючи сьогодні Кобзаря як символ українства, вклоняємось йому за те, що він – єдиний поет-художник в усій світовій культурі, який врятував націю від виродження в умовах колонізації російською імперією. Сьогоднішня Україна, без перебільшення, постала завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.

Доля Тараса і доля України – невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі.

Вшановуючи Шевченківські дні бібліотекар Голгочанської сільської бібліотеки організувала та провела вечір-пам`яті під назвою «Дзвенять Кобзареві струни».

Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас ШЕВЧЕНКО – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Ми пишаємось тим, що він – наш земляк, і прагнемо бути достойними його нащадками.

 
Оксана Ящик
зав. бібліотекою

 

середа, 25 березня 2015 р.


КОБЗАР У КОЖНОМУ ДОМІ
ШЕВЧЕНКО – це гордість нашої нації і світової культури. Шевченків Кобзар… Це Біблія українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Народ, який має такого поета, як Шевченко, і таку вічну книгу  як ,,Кобзар“, – безсмертний. У творах поета переплелися долі кріпачок з долею неньки – України, боротьба гайдамаків та козаків із боротьбою народу за щастя і волю. Духовну велич і красу підніс на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.
З метою вшанування Шевченкових днів 22 березня 2015 р. в приміщенні Мужилівської бібліотеки-філії відбулося літературне читання під назвою «Кобзар у кожному домі». Учасниками даного заходу були учні 4-8 класів Мужилівської ЗОШ I-II ст.
Особистість поета, його патріотизм були зразком для інших. І сьогодні дуже актуальні його слова:
Учітесь, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Свого не цурайтесь.

Зав. бібліотекою с. Мужилів                                       Г. М. Баран

 

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО ЖИВЕ…

Щовесни, коли стануть сніги,
І на рясті просяє веселка
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні як живий говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.
Прислухаючись до тих пророчих слів Великого Кобзаря бібліотекар Волицької сільської бібліотеки разом з учнями школи організували вечір поезії «По сторінках дитячого Кобзаря». Захід був проведений у приміщенні сільської бібліотеки. Присутні  на цьому заході мали змогу ознайомитися  з творами Тараса Шевченка, які були представлені на книжковій виставці.
Він був сином мужа, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові світи і вільні шляхи професорам і книжним ученим.
Шевченкова муза для нас – як бездонна криниця, з якої черпається і думка, і снага, і сила.
 
Бібліотекар с. Волиця                                                    Іванна  Неклега

ЮНЬ ШАНУЄ КОБЗАРЯ

Господи,пошли нам Шевченкове тверде усвідомлення: «Україна понад усе!». До найглибших глибин пройми,Святий Боже, цим усвідомленням наші серця і душі!
Хай серця всіх українців заб’ються в унісон, хай душі наші здіймуться до Говерли Шевченкового духу і хай збудуться слова генія: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає, за вас правда, за вас слава і воля святая!»
Такими словами, 12 березня 2015 року в приміщенні районної бібліотеки для дітей,розпочався районний огляд-конкурс присвячений 201 – річниці з дня народження Т.Г.Шевченка «Юнь шанує Кобзаря». Учасниками конкурсу були 23 дитини віком від 7 до 17 років, яких підготували працівники бібліотек.
За рішенням журі, переможцями стали:
I місце – Віталій Мандибур, Віктор Дембіцький (районна дитяча бібліотека);
I місце – Віта Костецька (Шумлянська б-ка);
I місце – Світлана Сабадах (Юстинівська б-ка);
II місце - Христина Пованда (Волицька б-ка) ;
II місце - Марія Купрата (Голгочанська б-ка);
II місце - Ірина Сиротіна (Поплавецька б-ка);
III місце –Соломія Любиницька та Мар`яна Семенюк (Угринівська б-ка) ;
III місце Марія Здеб (Новосілківська б-ка).
Шануймо і любімо свого національно Пророка, виконуймо Його мудрий заповіт! Вивчаймо Шевченка, учімося в Кобзаря, набираймося в нього розуму, любові, сили духу, віри!

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ – СИЛА ДУХУ І ГОРДІСТЬ СЕРЦЯ

04 березня 2015 року вся українська спільнота відзначала 200-річчя з дня народження Михайла Вербицького.

Із нагоди святкування цієї дати у Підгаєцькій бібліотеці для дорослих було проведено історичний екскурс на тему : «Державний гімн України – сила духу і гордість серця».

Пісенним символом народу може стати лише такий твір, де поетичний текст і музика являють собою органічну художню цілісність, бездоганно точно й чітко відтворюють національну ментальність, здатні піднімати на подвиги, на боротьбу за свободу і людські права. Твір, який мільйони людей по-справжньому сприймають як музичний символ своєї національної спільноти, не може бути створений штучно чи нав’язаний «згори» – лише від усього серця. Він мусить пройти перевірку часом, історичними подіями, стати невід’ємною часткою суспільного життя. Саме таким твором і став гімн «Ще не вмерла Україна». Органічне поєднання піднесеної музики Михайла Вербицького з високопатріотичним змістом поезії Павла Чубинського якнайкраще резонувало із волелюбними прагненнями українського народу. Твір «Ще не вмерла Україна», в якому злилися найсокровенніші помисли представників Сходу і Заходу України, невідворотно йшов шляхом всенародного визнання, з плином часу дедалі впевненіше розширюючи простір свого духовного впливу.

Сьогодні музика Вербицького в Україні – це рідкість. Її практично неможливо знайти в бібліотеках чи Інтернет-просторі, але найвідоміша «Ще не вмерла Україна», створена композитором, немов відшліфована і очищена від непотрібних нашарувань, прибрана в багаті оркестрові шати, понеслась на хвилях ефіру по всьому світу, виконуючи свої функції Державного Гімну.
Гімн «Ще не вмерла України і слава і воля» створений Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, звучить сьогодні могутньо й гордо – як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

Бібліотекар дорослого абонементу                              О. Б. Лотоцька