пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

   
КОЛИ НА ГОРЛО НАШІЙ ПІСНІ

НАХАБНО НАКЛАДАЮТЬ ЛАПИ
І ОБРИВАЮТЬ НАШ ПОЛІТ,
ТОДІ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ МАЙДАНИ,
ТОДІ МІЛЬЙОНИ В УНІСОН
СПІВАЮТЬ ГІМНИ І МОЛИТВИ,
І ДІЄ ТУТ ОДИН ЗАКОН –
ЗАКОН ОБ’ЄДНАНОЇ СИЛИ,
ЗАКОН ЗАВЗЯТТЯ Й БОРОТЬБИ.
МИ В БОГА ВОЛІ ПОПРОСИЛИ
І ВПЕРТО ЙДЕМО ДО МЕТИ…
                       (Людмила Пуляєва)


         Саме в ніч з 29 на 30 листопада п'ять років тому  мирний мітинг студентів на Майдані був жорстоко розігнаний, що викликало загальне невдоволення громадськості та нову хвилю ще більш масштабних протестів.
Що це було? Чого не вистачало традиційно обережному, стриманому українцю у якого завше хата скраю? За що він пішов під кулі, своєю мужністю та відвагою здивував світ і гордо заявив усім скептикам, котрі презирливо називали нас «країною, яка не відбулася»: « Я єсть народ, якого правди сила ніким завойована ще не була!»


         Кожен тоді безпомилково відчув, що то був грізний час і ти дуже потрібен. Здавалось, що кожен мотивований по – своєму. Але там, на Майдані, знайомились легко: там не було важливо, мільйонер ти чи безробітний, говориш українською чи російською мовою, християнин чи мусульманин – всі були українцями, всі завойовували велику українську перемогу – одну для всіх і для кожного особисто.
           29 листопада 2018 року у Підгаєцькій бібліотеці для дорослих відбулася зустріч, приурочена цій пам’ятній даті  з користувачами бібліотеки. З нагоди цієї події була організована розгорнута прес виставка та перегляд  хронік  Майдану на тему: «За Україну долю, стояв майдан».
Майдан. Свобода. Патріотизм. Гідність. Ці поняття чітко закарбувались в ментальності українців. Залишилось лише одне: розбудувати економічно успішну державу. Завдання не  з легких, але українцям має вистачити снаги.
                                                               


Бібліотекар   дорослого абонементу Лотоцька О.Б.




понеділок, 26 листопада 2018 р.

Голодомор – віхи історії
                                                                                                                                  Голодомор
Ти кажеш не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимили до тла?

 Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада та  радянський політичний режим.
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб наші нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

 В Підгаєцькій районній   бібліотеці  для дорослих  відзначили  чергову річницю Голодомору і вшанували  пам’ять його жертв .
        До цієї дати в читальному залі бібліотеки організували і провели медіа - вернісаж  «Голод – 33» на, якому були представлені документи,ілюстровані матеріали та спогади тієї страшної трагедії, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
Нагловач Т.І.
                                                                                                     Бібліотекар читального залу

середа, 21 листопада 2018 р.

                                         «Україна гідна свободи»

        День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка.
         Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Чим була революція для кожного з нас? Для когось прогулянкою, для когось війною. Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності
        - Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на майдан і заявила про свою свободу, є велике серце і високий дух.
        21 листопада в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбувся урок мужності та  була влаштована книжкова виставка «Україна гідна свободи» приурочена Дню  Гідності та Свободи в Україні.


Бібліотекар юнацького абонементу
Наталя Омелько

вівторок, 20 листопада 2018 р.

Фестиваль "Вставай сонце"

18 листопада 2018 року на Підгаєччині пройшов фестиваль «Вставай сонце» , мета якого є знаходити та відкривати таланти в районах області. Ідеєю проведення такого формату фестивалю крім популяризації української пісні, розвитку культурно-мистецького життя на місцях, це щей можливість дітям, насамперед з сільської місцевості, продемонструвати свої здібності. Проект відбувся за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та керівництва району. Підгаєцька районна бібліотека для дорослих, бібліотека для дітей та сільські бібліотеки-філії не залишилися осторонь проведення цього фестивалю обласного масштабу. Працівниками влаштовано виставку вишиванок «Вишиванка душу гріє», де представлено вишиваний колорит усієї Підгаєччини.




четвер, 1 листопада 2018 р.



І СТАВ ТОЙ ДЕНЬ ОСІННІЙ - ВЕСНОЮ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

    Коли перший сірий ранок листопаду
  Понад межі простягнув своє крило,
       Львів побачив українську, рідну владу,
Рідним прапором обвив своє чоло.

Початок листопада залишився в українському житті однією з найбільших подій в історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року, після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західноукраїнською Народною Республікою.

Важкий і тернистий шлях пройшла Україна, гірка доля впала на плечі українського народу. Нашу землю терзали татари і монголи, шведи і німці, австро-угорські та польські війська, червона російська чума. Але наш народ  все робив для того, щоб звучала солов’їна українська мова, задушевна пісня, була воля і незалежність.

До 100- річчя створення ЗУНРу в Підгаєцькій районній  бібліотеці  для дорослих бібліотекар читального залу проведено історичну годину для молоді Підгаєччини під назвою «І став той день осінній - весною українського народу». Присутні ознайомилися з літературою на дану тематику, які є у фондах нашої бібліотеки, на книжково-тематичній виставці «ЗУНР – символ прагнень українців до незалежності».

Тетяна Нагловач