пʼятниця, 14 грудня 2018 р.


До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС в Підгаєцькій  бібліотеці для дорослих оформлено книжково – ілюстративну виставку та проведено годину пам’яті під назвою “Чорнобиль… Скорбота пам’яті людської”.

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. У 2016 році годинник життя відрахував 30 років Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

Чорнобильська аварія стала найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики, яка спричинила непоправні екологічні та соціальні наслідки, які торкнулися мільйонів наших співвітчизників.
Ця біда торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події.
Масштаби тієї катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність тисяч ліквідаторів наслідків аварії. Сьогодні біль чорнобильської трагедії не залишає байдужим жодного українця.

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття. Свій найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом вони виконали з честю, зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів.

Бібліотекар дорослого  абонементу Лотоцька О.Б.
                               

пʼятниця, 7 грудня 2018 р.



Щороку, 6 грудня, в Україні відзначається День Збройних Сил України. Це свято було запроваджене у 1993 році постановою Верховної Ради, адже саме 6  грудня 1991 року був прийнятий закон "Про Збройні Сили України", що вважається офіційною датою створення армії незалежної України.

На сьогоднішній день Україна створює мобільну, боєздатну армію, яка боронить свою незалежність на Сході України із залученням різних видів озброєння та техніки, допомагає цивільному населенню на окупованих територіях. В цих складних умовах проявилися найкращі риси Збройних Сил України.

З нагоди цієї дати у бібліотеці для дорослих  відбулася патріотична година "Відродження. Гордість. Сила. Мужність."  Бібліотекар дорослого абонементу розповіла про історію виникнення  і сьогодення української армії.
Присутні мали можливість ознайомитися з викладкою літератури "Ім`я величне - захисник Вітчизни", де були представлені документальні та художні твори.

Шановні захисники Вітчизни, дорогі хлопці  та дівчата, прийміть щирі вітання з нагоди свята. Сердечно дякуємо за тихі ночі, які ви для нас оберігаєте, ціною свого життя. Ми молимо Бога за мир в Україні, прекрасній, квітучій, родючій – Єдиній. 


Слава Україні! Героям Слава!

                                                                                                                                                                                                                                    Бібліотекар дорослого абонементу 
                                                                                       Лотоцька О. Б.



понеділок, 3 грудня 2018 р.

СНІД: подумай про майбутнє – обери 
життя




Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
    Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
 У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Згадують і оплакують тих, хто вже помер або смертельно хворий,  говорять про масштаби трагедії і про те, що ця чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…  Учені не втрачають надії, деякі навіть упевнені, що медикаменти, спроможні перемогти.
Тому, щоб сформувати знання щодо попередження захворювання на СНІД та надати короткі теоретичні відомості про хворобу ХХІ століття, в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих 1грудня відбувся урок- застереження «СНІД : подумай про майбутнє – обери життя». А ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу.

 Бібліотекар 
                                                                                Наталя Омелько