понеділок, 11 вересня 2017 р.

І ВОЗСІЯЄ БОЖА БЛАГОДАТЬ

Продовжуючи цикл зустрічей з талановитими людьми Підгаєччини в приміщенні районного будинку культури відбулася презентація  книги Володимира Чистуха «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара», створена за участю племінниці Блаженнішого Любомира Марії Рипан.

 Розпочалося дійство з молитви.

Під час проповіді Владика Бучацької Єпархії Дмитро Григорак  застановився над недільним Євангелієм про сліпців. Владика звернув увагу не тільки на фізичну сліпоту, але й духовну. Оскільки часто ми можемо мати зір, однак не помічати елементарного. І саме свята віра є тим дороговказом, ліком, що здатний перемогти нашу сліпоту. 

Книга присвячена родині Гузарів, які жили у селі Завалів з середини XIX століття. «Це була високо культурна, інтелігентна, аристократична родина. Дмитро Гузар переїхав у Завалів у 1856 році і до 1908 року служив на парафії у Завалові. Він приїхав з двома маленькими синами – Володимиром і Євгеном. Вже у Завалові народився Лев (дід Любомира Гузара) і Ольга – письменниця, перекладач, дружина Володимира Левицького», – сказав Володимир Чистух.

Автор книги Володимир Чистух зазначив, що ця книга є продовженням історії села Завалів, Підгаєцького району на Тернопільщині. Він назвав відомих людей, які були вихідцями з села Завалів, зокрема, це народний художник України Антон Манастирський, який народився в Завалові, дитяча письменниця Оксана Сенатович, композитор Мирослав Скорик. Іван Франко бував у Завалові, гостював у Дмитра Гузара – прадіда блаженнішого Любомира Гузара.

Він наголосив, що книжка писалася з великою допомогою, консультаціями Марії Рипан – племінниці блаженнішого Любомира, – відтак ,наприкінці книги є розділ і про неї. Найціннішим у цій книжці є те, що передмову до неї з ініціативи пані Марії написав сам блаженніший Любомир ще 30 січня 2017 року.

«Ми будемо дуже сильними, якщо бажаємо добра, якщо стараємося, якщо гуртуємося, якщо намагаємося спільно творити добро, жити чесно, жити творчо», казав покійний архиєрей.

Бібліотекар дорослого абонементу
Олександра Лотоцька


Немає коментарів:

Дописати коментар