четвер, 31 січня 2013 р.

Пізнай історію свого краю.



Підгаєцька районна бібліотека для дорослих щиро вдячна нашим краєзнавцям Степану Гіляровичу Колодницькому та Богдану Івановичу Манюку за подаровані книги, а саме:
1.   «Підгайці та Підгаєччина»,  упорядник С. Г. Колодницький.
Це збірник наукових і краєзнавчих статтей, що написали і українські, і зарубіжні автори. Книга містить новітню інформацію з різних галузей: географії, архітектури і містобудування, історії, культури; а також – відомості про визначних та відомих людей, які тут жили і творили. Не менш цікавими є і спогади уродженців краю, які волею долі опинилися за межами рідної землі. Подано і докладну хронологію  історії міста Підгайці.
Ця книга рекомендована науковцям, краєзнавцям, педагогам, студентам і школярам – усім тим, кому мила й дорога земля, яку ми звемо мала Батьківщина.
2.   «Камінь поетів», редактор І. Банах, Б. Манюк, Я. Саландяк.
Цей альманах представляє творчість літераторів і митців з міста Підгайці на Тернопільщині, а також тих хто так чи інакше пов’язані з ним, і є своєрідним підсумком за останні два десятиліття. Серед головних тем – відшукування свого місця в непростих життєвих ситуаціях, вічна пісня кохання, відгомін героїчних віків і відтворення сторасвітської містечкової аури.
3.   «Ворог целібату. Самовар», автор Михайло Рудницький.
Видання містить автобіографічні оповідання про Михайла Рудницьго, який є уродженцем міста Підгайці.
4.   «На захист желехівки», автор Метик Богдан.
Желехівка – чи не найдосконаліший варіант українського правопису, створений в Галичині в кінці XIX століття. І світлі сучасної дискусії щодо української орфографії, повернення до желехівки могло би стати дієвим засобом порятунку української мови від русифікації.
Видання розраховане на широке коло  читачів. Призначене усім, кому не байдужа доля рідної мови.
5.   «Три королі і дама», автор Анатоль Курдидик.
Пригодницька повість популярного у 1930-их роках письменника і поета із цікавим сюжетом, напруженою інтригою і несподіваною розвязкою.  
Всіх кого зацікавили дані видання просимо звертатися в Підгаєцьку районну бібліотеку для дорослих.
 

 

Сховатися од долі - не судилось...

Життя і творчість Василя Стуса, одного з найвідоміших поетів ХХ століття, схожа на спалах – короткий і яскравий. Його поезія міцно увійшла в літературне життя України. Знову й знову ми вертаємося до його віршів. Саме в них він виразив себе найповніше і найсокровенніше, саме в поезії його найінтимніший контакт із поколіннями читачів.
          До 70-річчя від дня народження великого поета в Новосілківській бібліотеці-філії в січні було влаштовано книжкову виставку – роздум під назвою "І зорі тихо падають на воду”. Ця невелика виставка книг і є даниною пам’яті поета Василя Стуса.

Немає коментарів:

Дописати коментар