четвер, 31 січня 2013 р.

Спом'янімо тую славу, що дісталась нам з-під Крут

...І ось триста юнацьких грудей
На московські повстало гранати, -
Триста хлопців безвусих - дітей -
Забажало за край свій сконати !

29січня вся Україна вшановує пам'ять загиблих під Крутами. Триста хлопців стали в нерівний бій з більшовицьким військом.

Юнаки- курсанти відійшли назад, а студенти кинулись вперед... на смерть...

З нагоди цієї сумної дати в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих 30 січня відбулася година пам'яті "Спом'янімо тую славу, що дісталась нам з-під Крут".
Організатором заходу була бібліотекар читального залу Підгаєцької ЦРБ - Т. І. Нагловач.

Учасниками даного заходу були: студенти Галицького медичного коледжу, студенти Підгаєцького ПАЛ, працівники сільських бібліотек - філій, а саме І. І. Неклега (с. Волиця), І. І. Сурмей (с. Сільце), Г. Н. Цибульська (с. Старе Місто), Л. В. Рокецька (с. Носів).
Даний захід доповнив бібліограф Підгаєцької ЦРБ - Г. Г. Гонсьор, яка провела огяд видань, які є в наявності в нашій бібліотеці по даній темі .
Директор Підгаєцького краєзнавчого музею Б. І. Манюк до сліз зворушено ознайомив всіх присутніх з історичною довідкою.
Зі словами вдячності за проведення цієї години пам'яті виступили О. О. Гайва та отець М. Мидляк.
Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче безсмертя, розцвітають пелюстки волі. На роковини бою під Крутами до Аскольдової могили, до могили Героїв приходять студенти й молодь. Вони дають клятву на вірність Україні, на вірність тим ідеалам за які життям заплатили герої.

Чарівний пензель.


Неможливо уявити наш побут без безлічі необхідних предметів: меблів, посуду, тканин, одягу, ваз для квітів тощо. Ті предмети, які не тільки виконують свої практичні функції, але й мають естетичні якості, належать до творів декоративно-ужиткового мистецтва.

23  січня  2013  року  в  Підгаєцькій  районній  бібліотеці  для  дорослих  було  проведено  віртуально-мистецький  урок  техніки  малювання  петриківського  розпису для початківців під назвою « Чарівність  пензля». Для користувачів бібліотеки  Г. М. Загородною було організовано виставку авторських робіт.
Завдяки програмі «Бібліоміст» відбулися віртуально-мистецькі уроки по Скайпу з Мирненською та Новосілківською бібліотеками філіями.
Мета цього заходу:
1. Навчальна: розширити знання про види декоративно-ужиткового мистецтва, ознайомити з творами та технікою виконання петриківського розпису, удосконалювати навички й уміння виконання петриківського розпису: окремих елементів і створення нескладних композицій.
2. Розвиваюча: розвивати окомір, фантазію, образне мислення.
3. Виховна: виховувати любов до народної творчості, дбайливе ставлення до природи.

Організатором   даного   заходу    була  бібліотекар  юнацького  абонементу  Наталя  Іванівна Омелько. В даному заході  взяли  участь   учні  школи   та студенти  Підгаєцького  професійного  аграрного  ліцею.  Керівник  гуртка «Дитячий  вернісаж»  Підгаєцького  центру  юнацької та дитячої  творчості Галина  Миколаївна  Загородна навчала користувачів бібліотеки опановувати деякі прийоми нанесення окремих мазків. А також для даного навчання були використані такі веб сайти:
Запрошуємо бажаючих приєнатися до гуртка «Дитячий вернісаж» Підгаєцького  центру  юнацької та дитячої  творчості.
 
 

Крок у велике мистецтво.


     Завдяки програмі «Бібліоміст» 23.01 2013р. в Новосілківській бібліотеці-філії відбувся віртуально-мистецький урок з техніки малювання петриківського розпису для початківців під назвою «Крок у велике мистецтво» по Skype з Підгаєцькою районною бібліотекою для дорослих.
        Організатором даного заходу була бібліотекар Дець Марія Ярославівна. В даному заході взяли участь учасники гуртка «Умілі руки».




Пізнай історію свого краю.



Підгаєцька районна бібліотека для дорослих щиро вдячна нашим краєзнавцям Степану Гіляровичу Колодницькому та Богдану Івановичу Манюку за подаровані книги, а саме:
1.   «Підгайці та Підгаєччина»,  упорядник С. Г. Колодницький.
Це збірник наукових і краєзнавчих статтей, що написали і українські, і зарубіжні автори. Книга містить новітню інформацію з різних галузей: географії, архітектури і містобудування, історії, культури; а також – відомості про визначних та відомих людей, які тут жили і творили. Не менш цікавими є і спогади уродженців краю, які волею долі опинилися за межами рідної землі. Подано і докладну хронологію  історії міста Підгайці.
Ця книга рекомендована науковцям, краєзнавцям, педагогам, студентам і школярам – усім тим, кому мила й дорога земля, яку ми звемо мала Батьківщина.
2.   «Камінь поетів», редактор І. Банах, Б. Манюк, Я. Саландяк.
Цей альманах представляє творчість літераторів і митців з міста Підгайці на Тернопільщині, а також тих хто так чи інакше пов’язані з ним, і є своєрідним підсумком за останні два десятиліття. Серед головних тем – відшукування свого місця в непростих життєвих ситуаціях, вічна пісня кохання, відгомін героїчних віків і відтворення сторасвітської містечкової аури.
3.   «Ворог целібату. Самовар», автор Михайло Рудницький.
Видання містить автобіографічні оповідання про Михайла Рудницьго, який є уродженцем міста Підгайці.
4.   «На захист желехівки», автор Метик Богдан.
Желехівка – чи не найдосконаліший варіант українського правопису, створений в Галичині в кінці XIX століття. І світлі сучасної дискусії щодо української орфографії, повернення до желехівки могло би стати дієвим засобом порятунку української мови від русифікації.
Видання розраховане на широке коло  читачів. Призначене усім, кому не байдужа доля рідної мови.
5.   «Три королі і дама», автор Анатоль Курдидик.
Пригодницька повість популярного у 1930-их роках письменника і поета із цікавим сюжетом, напруженою інтригою і несподіваною розвязкою.  
Всіх кого зацікавили дані видання просимо звертатися в Підгаєцьку районну бібліотеку для дорослих.
 

 

Сховатися од долі - не судилось...

Життя і творчість Василя Стуса, одного з найвідоміших поетів ХХ століття, схожа на спалах – короткий і яскравий. Його поезія міцно увійшла в літературне життя України. Знову й знову ми вертаємося до його віршів. Саме в них він виразив себе найповніше і найсокровенніше, саме в поезії його найінтимніший контакт із поколіннями читачів.
          До 70-річчя від дня народження великого поета в Новосілківській бібліотеці-філії в січні було влаштовано книжкову виставку – роздум під назвою "І зорі тихо падають на воду”. Ця невелика виставка книг і є даниною пам’яті поета Василя Стуса.