четвер, 21 лютого 2019 р.


                       Міжнародний  день рідної мови


                                                               
 Українська прабатьківська мово,
До зірок через терни ідеш.
Рідна мово моя пелюсткова,
Ти у серці народу живеш!           
               
 
    

21 лютого відзначаємо 
Міжнародний день рідної мови. Саме з її допомогою люди здатні висловлювати свої думки, переживання, емоції, перетворюючи їх в пісні, вірші або прозу.
          


 Багата і милозвучна  наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. Рідне слово…Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню. Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками .                                                         


 Сьогодні в Підгаєцькій районній бібліотеці для дорослих відбулася  година поезії «Мови нашої слово - наче музика жива». Користувачі бібліотеки читали твори українських поетів: Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка,  поринули у чудовий світ рідної мови, відчули її мелодійність та красу. 


Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.


                                                       Бібліотекар Наталя  Омелько



вівторок, 12 лютого 2019 р.


                           Чужиною забрані долі

Афганістан...
і мчались на танках,
Або "БеТееРом, вперед на ті гори
Де ворог засів, що бив по колонах.
Афганістан...
Згадаймо бої. Згадаймо загиблих.
Шануймо батьків наших рідних. Пониклих
В журбі за синочком, що смерть там знайшов...
Геройськи загинув! У вічність пішов!..

 15 лютого в нашій країні відзначають скорботний день пам’яті воїнів афганців. Всі ті, хто воювали на афганській землі і повернулися з  Афганістану, і ті, хто назавжди залишилися там, і ті, хто вірили в перемогу – довго чекали цього дня – 15 лютого 1989 року.
 Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні. Вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою, винахідливість у скрутній ситуації – це риси воїнської майстерності і доблесті були постійними супутниками цих, по суті, хлопчаків, одягнених у військову форму.

Підгаєцька районна бібліотека  підготувала до цієї дати історичну годину під назвою «Чужиною забрані долі». До уваги користувачів бібліотеки були представлені книги про війну,статті з місцевих газет. Також на заході був присутній  колишній  воїн – інтернаціоналіст Кінаш Василь Іванович.

Війни! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль… Таким болем для багатьох наших земляків став  Афганістан. Залишається він болем і в наш час.
                                                               
                                                 
                          Бібліотекар  дорослого абонементу
                                                                     Лотоцька О.Б.
                                                                                                    

понеділок, 4 лютого 2019 р.


        В Підгаєцькій бібліотеці для дорослих відбулося  читацьке чаювання під назвою: «Книжковий  хмарочос». 







З учнями 9-11 класів та вчителем української мови та літератури Легкою Г. Я. Підгаєцької опорної ЗОШ 1-3 ступенів. 

За горнятком запашного чаю 
та філіжанкою кави 
бібліограф Гонсьор Г.Г.   ознайомила присутніх з новинками літератури, які надійшли в бібліотеку з видавництва «Книжкова хата ».