четвер, 28 січня 2021 р.

 Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Символіка є втіленням боротьби за самовизначення, це – історичне надбання народу, частка його етнокультури.

Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
4 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. 1 грудня 1991 року в історії України сталася історичної ваги подія: після всенародного референдуму на політичній карті світу з’явилася нова незалежна, суверенна, соборна держава Україна. Їй необхідні були всі атрибути державності, які належить мати членові Організації Об’єднаних Націй. Без цього неможливо увійти рівноправним членом у світове співтовариство.
28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла Постанову "Про Державний прапор України". Державним прапором України затверджено національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Підготувала бібліотекар читального залу Нагловач Т.І
Немає опису світлини.
Подобається
Коментувати
Поширити

середа, 27 січня 2021 р.

                                         КРУТИ: І СУМ, І БІЛЬ, І ВІЧНА СЛАВА

Нема любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути.
І ту гарячу кров святу
Землі вкраїнській - не забути!

В. Письменний

Бій під Крутами… Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

Часто постає питання: чи бій під Крутами і загибель трьохсот студентів можна вважати трагедією, чи навпаки перемогою? Молоді люди робили свідомий вибір, а це багато означає й змінює наше ставлення до тодішньої молоді. Їх порівнюють з трьомастами спартанцями, чи з трьомастами козаками під Берестечком. Але ж ми знаємо, що загибель студентів – це символ патріотизму й жертовності українського народу, його вільної душі й незламного духу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю. Можна багато про це казати, але важливіше зрозуміти, що юні студенти віддали своє життя за рідну землю.

Підгаєцька бібліотека для дорослих підготувала годину історичної правди про події, які передували Крутянській битві, про політику тогочасного уряду. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», – писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Бій під Крутами – це і тріумф і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Доречними стали слова І. Дзюби: «У людини високого ідейного та духовного тонусу є щось вище за саме життя – це мета цього життя, це її ідеали, принципи, це честь і гідність, і вона (цебто людина) може віддати за них своє життя».

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

Підготувала бібліотекар дорослого абонементу Лотоцька О. Б.

вівторок, 26 січня 2021 р.

    26 січня Всесвітній день екологічної освіти

Кожного року 26 січня святкується Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day), який бере свій початок в 1972 році, з Декларації Конференції ООН з проблем навколишнього середовища. Вперше був відзначений в Стокгольмі (Швеція) в червні 1972 року. Проте з 1975 року, коли в Белграді відбувся Міжнародний семінар просвітницької діяльності з питань навколишнього середовища, і де була видана Белградська хартія екологічної освіти, проголошуючи свої глобальні цілі, кожного року 26 січня цей день відзначається на міжнародному рівні.
Екологічна освіта спрямована на виявлення взаємодій між людиною та довкіллям, а також стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь. У країнах, що розвиваються, більшість екологічних проблем спричинені недостатньою освіченістю населення. Необхідно не тільки сприяти інформуванню населення, а й розвивати відповідну його поведінку.


четвер, 21 січня 2021 р.

                                                      СОБОРНА МОЯ УКРАЇНА

                                                                                                 Яка ж вдалась сьогодні днина!

                                                                                                  Що хочеться співать пісень.

                                                                                                  Моя соборна Україна.

                                                                                                  Знов зустрічає новий день.

День Соборності України - приурочений до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.
Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».
Це державне свято стало символом єднання українських земель.
До цієї дати Підгаєцька бібліотека для дорослих пропонує книжкову виставку під назвою "Соборна Моя  Україна" в якій представлена література, що висвітлює най важливіші події в історії України - умови й причини об'єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.
Також в умовах карантину було проведено флешмоб до цієї історичної події нашої України.
Бібліотекар дорослого абонементу Лотоцька О.Б.